Pridal
Novinky

Fastscan už aj pre prijímače HDBOX

Prostredníctvom tohto článku chceme oboznámiť priaznivcov prijímačov  HDBOX, že od  verzie FW 2.12.21 je do firmware zakomponované  rýchle ladenie programov pre česko-slovenského providera Skylink – FASTSCAN.

Nové prijímače HDBOX 9105plus sú už dodávané s nainštalovaným najnovším FW 2.12.21, ktorý však zatiaľ nie je zverejnený (termín oficiálneho zverejnenia FW s FASTSCANOM nie je známy a nie je známe či bude FASTSCAN dostupný pre všetky modely prijímačov HDBOX , ale verím že to bude čoskoro).

DSC_0779

Pri prvotnej inštalácii prijímača Vám prijímač dá na výber jazyk OSD kde nájdete češtinu aj slovenčinu.

DSC_0777

V ďalšom kroku prevediete nastavenie satelitnej antény a prepínača DiSEqC .

DSC_0778

Ak zvolíte pri ladení možnosť „Rýchleho skenovania“ tak sa Vám zobrazí nastavenie vyhľadávania FASTSCANU.

V ňom  si vyberiete providera Skylink/CSLink podľa svojej krajiny si zvolíte či chcete naladiť a zoradiť programy pre Slovensko, alebo Česko.

Aktualizačný mód zoznamu programoiv  FASTSCANU si môžete navoliť Polo-automatický, alebo Automatický.


DSC_0780

 

Pokiaľ chcete aby Vám prijímač HDBOX vykonal pri každom spustení prijímača kontrolu aktuálnosti zoznamu programov tak treba nastaviť voľbu FST Aktualizácia pri štarte na Zapnuté.

 

DSC_0782

Následne stačí spustiť VyhľadávanieOK a prijímač Vám naladí a systematicky zoradený zoznam programov uloží do prijímača.
DSC_0783

 

Pokiaľ ste si aktivovali aj voľbu kontroly dostupnosti zoznamu programov pri štarte, tak Vám prijímač sám naladí nový aktualizovaný zoznam programov v prípade jeho dostupnosti.

Verím že  vďaka doplneniu funkcie  FASTSCAN pre providera Skylink, odpadnú starosti s  neustálym prelaďovaním programov a tým sa spríjemní sledovanie satelitnej televízie s prijímačmi HDBOX.