Posted by
Novinky

Fastscan už aj pre prijímače HDBOX

Prostredníctvom tohto článku chceme oboznámiť priaznivcov prijímačov  HDBOX, že od  verzie FW 2.12.21 je do firmware zakomponované  rýchle ladenie programov pre česko-slovenského providera Skylink – FASTSCAN.

Nové prijímače HDBOX 9105plus sú už dodávané s nainštalovaným najnovším FW 2.12.21, ktorý však zatiaľ nie je zverejnený (termín oficiálneho zverejnenia FW s FASTSCANOM nie je známy a nie je známe či bude FASTSCAN dostupný pre všetky modely prijímačov HDBOX , ale verím že to bude čoskoro).

DSC_0779

Pri prvotnej inštalácii prijímača Vám prijímač dá na výber jazyk OSD kde nájdete češtinu aj slovenčinu.

DSC_0777

V ďalšom kroku prevediete nastavenie satelitnej antény a prepínača DiSEqC .

DSC_0778

Ak zvolíte pri ladení možnosť “Rýchleho skenovania” tak sa Vám zobrazí nastavenie vyhľadávania FASTSCANU.

V ňom  si vyberiete providera Skylink/CSLink podľa svojej krajiny si zvolíte či chcete naladiť a zoradiť programy pre Slovensko, alebo Česko.

Aktualizačný mód zoznamu programoiv  FASTSCANU si môžete navoliť Polo-automatický, alebo Automatický.


DSC_0780

 

Pokiaľ chcete aby Vám prijímač HDBOX vykonal pri každom spustení prijímača kontrolu aktuálnosti zoznamu programov tak treba nastaviť voľbu FST Aktualizácia pri štarte na Zapnuté.

 

DSC_0782

Následne stačí spustiť VyhľadávanieOK a prijímač Vám naladí a systematicky zoradený zoznam programov uloží do prijímača.
DSC_0783

 

Pokiaľ ste si aktivovali aj voľbu kontroly dostupnosti zoznamu programov pri štarte, tak Vám prijímač sám naladí nový aktualizovaný zoznam programov v prípade jeho dostupnosti.

Verím že  vďaka doplneniu funkcie  FASTSCAN pre providera Skylink, odpadnú starosti s  neustálym prelaďovaním programov a tým sa spríjemní sledovanie satelitnej televízie s prijímačmi HDBOX.