HDBOX FS-7119

HDBOX-FS7119 sa radí do strednej triedy satelitných prijímačov . Jedná sa o jednotunerový, linuxový, FULL HD, digitálny prijímač, pomocou ktorého môžete sledovať satelitné vysielanie vo formáte Mpeg2 aj Mpeg4 a to v obrazovom rozlíšení HD aj SD .O chod prijímača sa stará firemný linuxový operačný systém. Tento operačný systém je však uzavretý tzn. že nie je možné doinštalovať ľubovoľné pluginy a  skiny ako je tomu u operačného systému Enigma2. Rozsah funkcii prijímača je teda daný operačným systémom.

Napriek tomu je možné vďaka vývojárom softvéru pre tento prijímač použiť aj operačný systém Enigma2 a to z USB kľúča alebo inštaláciou priamo do flash pamäte prijímača , S použitím špeciálneho bootloadera je možné vytvoriť v prijímači aj dualboot systém, tzn. že oba systémy firemný softvér (uzavretý linux) aj Enigma2 (otvorený linux) sú vo flash pamäti prijímača a je možné pri štarte prijímača medzi nimi prepínať.

Prijímač HDBOX-FS7119 je prispôsobený pre zabudovanie za TV. K tomu má v balení pripevńovaciu lištu ku zadnej časti TV a externé IR čidlo pomocou ktorého je možné prijímač po zabudovaní ovládať.

 

hd-box-fs-7119-hd-pvr-linux_ien236011

O výkon prijímača sa stará SH4 procesor STi 7110 doplnený o operačnú pamäť 192 MB SD RAM  a 256 MB  Flash. O zobrazovanie informácii na prednom paneli prijímača sa stará 4-miestný numerický displej, ktorý zobrazuje čísla programov a čas. Pre dekódovanie kódovaného vysielania má prijímač k dispozícii 1x slot CI pre vloženie dekódovacieho CI modulu a  1x softvérovo upraviteľnú UNI čítačku kariet . Čitačka kariet spolupracuje kartami Skylink ICE, Skylink Irdeto a aj Freesat UPC . Nespolupracuje s kartami Skylink Irdeto Standart M7! Pre funkčnosť  kariet Skylink Irdeto Standart M7 je nutné v prijímači použiť vložený skylink ready CI modul. Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc cez protokoly DiSEqC 1.0, 1.1 a pozicionéra 1.2 a USALS .

hdbox7119

Prijímačom môžete nahrávať na pripojený USB HDD alebo USB kľúč. Taktiež môžete využívať aj nahrávanie s časovým posunom Thimeshift. Pre pripojenie USB komponentov má prijímač k dispozícii 1 USB port 2.0 (pre rozšírenie počtu USB portov je možné použiť USB HUB).. Z pripojeného USB HDD, alebo sieťového disku cez internetovú sieť je možné prehrávanie multimediálnych súborov ako hudba,filmy,fotky. V operačnom sytéme enigma2 je možné prehrávanie aj nahrávanie na sieťový disk(protokoly SAMBA aj DLNA). Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD. Prijímač podporuje funkciu PIP SD (obraz v obraze SD programov v rámci toho istého TP). Prijímač môžete ku TV pripojiť HDMI káblom , cez SCART kábel alebo pomocou kábla cinch. Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu a LAN kábla, ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéru a ku mobilnej sieti za pomoci kompatibilného 3G USB modemu. Po pripojení prijímača ku internetovej sieti budete môcť využívať rôzne internetové doplnky a aplikácie ako je webbrovser(internetový prehliadač), Youtube, Internetové televízie a internetové streamy, počasie a iné addony a doplnky. Tento model prijímača má podporu vo firemnom SW aj HbbTV(hybridná televízia), DLNA a streamovanie do smartfónu cez aplikáciu AIR TV. V operačnom systéme enigma2 je možný stream satelitného vysielania do smartfónu , tabletu a aj do PC. Enigma2 však nepodporuje HbbTV. V operačnom systéme Enigma 2 môžete doinštalovávať rôzne pluginy (doplnky), alebo skiny(vzhľady).

Ukážka menu firemného softvéru HDBOX

Ukážka menu Enigmy2 pre HDBOX

 

Vlastnosti prístroja :

– 1x čítačka dekódovacích kariet
– 1x CI slot pre dekodér
– Podpora MPEG4/MPEG2 – HD / SD so plnou podporou DVB – S2 a DVB – S
– Inteligentné Blind Scan pre SD i HD , vyhľadávanie viac družíc
– Ovládanie viac LNB pomocou DiSEqC v 1.0 , 1.1 , 1.2 a USALS
– HDTV PVR prijímač ( H.264/MPEG4 HD )
– Zabudovaný operačný systém Linux
– Time Shift , nahrávanie a prehrávanie z externého HDD ( USB 2.0 )
– Súčasne je možné nahrávať až 3 programy súčasne zároveň ďalší program sledovať na rovnakom TP , vrátane PIP
– Podpora EPG so možnosťou programovania nahrávanie
– Jeden USB 2.0 port pre prehrávanie JPEG a MP3
– Podpora prehrávania formátov MKV , Xvid
– Podpora YouTube
– Podpora Plugin
– Ethernet
– OSD menu v HD rozlíšení
– Favoritné skupiny programov
– Možnosť editácie programov v skupinách ( zámok , preskočenie , presun , editácia , mazanie )
– Triedenie programov podľa mena , TP a CAS
– Podpora teletextu a titulkov
– Maximálne 10.000 predvolieb pre TV a Rádio programy
– Funkcia PIP – Obraz v obraze a MILT picture
– Rodičovský zámok , zámok systému a zámok inštalácie
– HDMI Video a Audio výstup ( 576i , 576p , 720p , 1080i , 1080p )
– CVBS ( composite ) Video a Audio výstup cez RCA
– Optický výstup SPDIF
– Upgrade sw aj databázy cez USB alebo RS – 232C
– Nízka spotreba – 30W / 1W stand – by
– LED displej
– Rozmery  220 mm šírka x 145 mm hĺbka x výška 35 mm

Hardvare :

– Hlavný procesor : STi chipset
– Pamäť : Flash – ROM : 32 Mb
                SDRAM : 192 MB
                EEPROM : 256Mb

hore